Stránky krúžku sokoliarsky

Akcia na Sumatre

Veľmi netradičný a atraktívny je sokoliarsky krúžok. Najlepší žiaci - sokoliari sa zúčastnili počas letných prázdnin na sokoliarskom tábore vo Svitavách v Českej republike pod záštitou starostu mesta Svitavy a počas tohto pobytu absolvovali exkurziu do Prahy, Brna, videli nočnú Safari v ZOO Dvůr Králové, zúčastnili sa vystúpení vo westernovom meste Šiklův mlýn a pod. Sokoliari zo sokoliarskeho krúžku absolvovali vystúpenia aj v rámci celého Slovenska, Maďarska a Česka, čím reprezentovali verejnosti ochranu dravcov, sokoliarstvo, ale aj netradičnú formu vzdelávania na ZŠ s MŠ v Štiavnických Baniach. Mladí sokoliari sa zapojili do pomoci vyzbierať v spolupráci so Slovenským červeným krížom financie na zakúpenie učebných pomôcok pre deti v provincii Aceh na Sumatre, čo bolo prezentované aj v slovenských médiách.

• Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella
    Zš S MŠ M. Hella Štiavnické Bane č. 128, 969 81